English Persian

حشره کش ها / متالدهاید
Highslide JS
متالدهاید
متالدهاید
نام تجاری: متالانجی
فرمولاسیون: 6% B
دوره کارنس: -
معرفی:
متالدهاید از گروه شیمیایی ارگانیک‌ها بوده که به صورت طعمه مسموم (B6%) جهت کنترل نرم¬تنان (حلزونها و لیسکها)، آفت گیاهی، کرم مفتولی و آبدزدکها استفاده می‌شود. در خاک، میکروارگانیسم‌های هوازی و غیر هوازی ایمن سم را به CO2 و آب تجزیه می‌کنند. این ترکیب در حرارت بالا به تدریج دپلیمریزه میشود به این صورت که گسستگی تدریجی در استالدئید ایجاد می‌شود و در نهایت بواسطه تبخیر یا اکسیداسیون به اسید استیک تبدیل می‌شود.
مکانیسم اثر:
متالدهاید یک سم تماسی و گوارشی بوده که باعث تحریک جانور به ترشح موکوس فراوان شده که در نهایت به خشک شدن بدن آن منجر می‌گردد. به طور کلی بعد از کاربرد متالدهاید کمیت و کیفیت موکوس ترشح شده توسط حلزون تغییر میکند. این تاثیرات ظاهراً ناشی از تاثیر متالدهاید بر سروتونین (ماده محرک عصبی) و متابولیسم انرژی می‌باشد. تاثیر این سم بر نرم¬تنان به کندی بروز میکند. اثرات منفی متالدهاید بر رفتار تغذیه‌ای حلزون ترکیبی از اختلالات عصبی و عضلانی می‌باشد. بلعیده شدن طعمه مسموم متالدهاید توسط حلزونها باعث بروز یکسری علائم رفتاری در جانور می‌شود. در این حالت حرکات رادو (قطعات دهانی حلزون) بسیار نامنظم بوده و جانور قادر به کنترل طعمه نیست. این موضوع نشان دهنده عدم هماهنگی عضلات دهانی است. مطالعات نشان داده است که متالدهاید باعث ایجاد فعالیت‌های الکتریکی غیر عادی در سیستم عصبی مرکزی نرم¬تنان می‌شود. این موضوع را حداقل از بهم خوردن رفتار تغذیه‌ای جانور که خود ناشی از تاثیر مستقیم سم روی قسمت های کنترل کننده تغذیه در مغز می باشد میتوان استنباط نمود.
موارد مصرف:
مرکبات، توتون، سبزی، جالیز و اشجار جنگلی
دستور مصرف:
نام محصول موارد مصرف میزان مصرف
سبزی، جالیز و اشجار جنگلی حلزون و رابها 20-25 کیلوگرم در هکتار
مرکبات حلزون و رابها 20-25 کیلوگرم در هکتار
توتون حلزون و رابها 20-25 کیلوگرم در هکتار
قابلیت اختلاط:
به مقدار توصیه شده گیاهسوزی ندارد ولی تعدادی از گیاهان زینتی در تماس با این ترکیب رنگ خود را از دست میدهند، بنابراین نباید در تماس با شاخ و برگ گیاهان قرار گیرد.
ملاحظات عمومی:
قبل از مصرف سم، برچسب آن را به دقت مطالعه نمایید.
جهت اطلاع از جزئیات با کارشناسان حفظ نباتات منطقه مشورت نمایید
فروش این سم بدون نسخه گیاه پزشک ممنوع است.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، نبش پاساژ گلدیس، کوچه 19 غربی، پلاک 7، واحد 102

تلفن: 44292380-1،44292314-15،44292305-6،44292340-1

فکس: 44292354

پست الکترونیک: kimiyaimport@gmail.com

کد پستی: 1451793531

آدرس تلگرام: https://telegram.me/kimiyagohar