English Persian

فرآورده های طیف سبز - حشره کش ها / آبامکتین
Highslide JS
حشره کش آبامکتین
آبامکتین
نام تجاری: ورتیمک
فرمولاسیون: 1.8% EC
دوره کارنس: 25 روز
معرفی:
این آفتکش در بازار با نام تجاری ورتیمک ( 1.8% EC) Vertimec وجود دارد. آبامکتین از گروه شیمیایی آورمکتین ها (Avermectins) و با منشاء میکروبی بوده که از تخمیریک اکتینومیست بنام Streptomyces avermectilis بدست آمده است. این ترکیب با اثر تماسی و گوارشی یک لاکتون ماکروسیکلیک بوده که بر طیف وسیعی از نماتدها، حشرات و عنکبوتیان موثر است. این آفتکش بصورت امولسیون (1.8 % EC) در ایران فرموله می شود. در آب به مقدار کم حل می شود. در pH 5-9 در برابر هیدرولیز شدن مقاومت نشان می دهد. این ترکیب از طریق گوارشی و تماسی دارای سمیت زیاد است.
مکانیسم اثر:
آبامکتین فعالیت سیستمیک محدودی دارد بطوریکه پس از محلولپاشی روی گیاه سریعاً به درون برگ نفوذ کرده و به مدت چند هفته می تواند در آنجا بماند و با تغذیه حشرات مکنده جذب بدنشان می شود. مقدار سمی که جذب گیاه نشده است سریعاً تجزیه می شود. آبامکتین کنه کش و حشره کشی است که دارای خاصیت تماسی و گوارشی بوده و از لحاظ آفت کشی تاثیر تدریجی دارد ولی اثر فلج کنندگی آن بسرعت بروز می کند. تاثیر آبامکتین در سیستم عصبی و در رابطه با اثر بازدارندگی آن بر گیرنده های گاماآمینوبوتیریک اسید ( GABA) در سیناپسها می باشد. GABA یک ناقل شیمیایی بازدارنده در سیناپس های مغزی مهره داران و سیناپسهای عصبی ماهیچه ای در بی مهره گان می باشد که اثر خود را با افزایش نفوذپذیری غشاء ناحیه پس سیناپسی نسبت به یون کلر اعمال می کند.
موارد مصرف:
مرکبات – سبزی و صیفی
دستور مصرف:
نام محصول میزان مصرف
مرکبات 20 میلی لیتر سم + 250 سی سی روغن در 100 لیتر آب
سبزی و سیفی 0/6 لیتر در هکتار در شروع فعالیت آفت
قابلیت اختلاط:
آبامکتین با اغلب حشره کش های رایج سازگار است ولی با فرمولاسیون های ULV ( حجم بسیار کم) غیرقابل اختلاط می باشد. این ترکیب با کاپتان سازگار نبوده و در صورت اختلاط، روی برخی گیاهان و درختان میوه دانه دار ( سیب، به و...) ایجاد حساسیت می کند.
ملاحظات عمومی:
قبل از مصرف سم، برچسب آن را به دقت مطالعه نمایید.
جهت اطلاع از جزئیات با کارشناسان حفظ نباتات منطقه مشورت نمایید
فروش این سم بدون نسخه گیاه پزشک ممنوع است.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، نبش پاساژ گلدیس، کوچه 19 غربی، پلاک 7، واحد 102

تلفن: 44292380-1،44292314-15،44292305-6،44292340-1

فکس: 44292354

پست الکترونیک: kimiyaimport@gmail.com

کد پستی: 1451793531

آدرس تلگرام: https://telegram.me/kimiyagohar