English Persian

حشره کش ها / فن والریت
Highslide JS
حشره کش فن والریت
فن والریت
نام تجاری: سومیسیدین
فرمولاسیون: 20% EC
دوره کارنس: 15 روز
معرفی:
فن والریت حشره‌کش پيرو‌تروئيدي با خاصیت غیر سیستمیک با اثر تماسی و گوارشی و کمی خاصیت کنه‌کشی از گروه حشره‌کشهای ارگانوفسفره می‌باشد که طیف وسیعی از آفات راسته‌های بال‌پولک‌داران، سخت‌ بالپوشان، راست‌ بالان و غیره را در محصولات مختلفی نظیر کلم، چغندر، لوبیا، نخود، پنبه و نیز درختان میوه کنترل می‌کند. فن والريت روي آفات گياهي، مؤثر بوده و جزء اولين پيرتروئيدهاي مصنوعي است كه به علت قدرت حشره ‌كشي زياد و دوام در برابر نور خورشيد در كشاورزي مورد استفاده قرار گرفت. این ترکیب در محیط های اسیدی پایدار ولی در محیط های قلیایی زنجیره استری آن هیدرولیز می‌شود.
مکانیسم اثر:
اين تركيب اثر ضربه‌اي(knock down) سريع دارد. این تاثیر مستقیم به اثر کشندگی سم مربوط نیست، زیرا میزان سم لازم برای ایجاد مرگ و میرمعمولا بیشتر از مقداری است که برای فلج کردن آنها مورد نیاز می‌باشد. اثر فن والریت ناشي از مهار كنندگي اعصاب بوده و با درجه حرارت همبستگی مثبت دارد. فن والریت چربی دوست بوده و به راحتی توسط لایه کوتیکول حشرات و سطح برگ جذب می‌شود و درنتیجه در مقابل اثر شسته شدن باران مقاوم است. ماده موثر این آفت‌کش با نفوذ به بافت‌های گیاهی، حشراتی مانند مینوز و ساقه‌خوارها را که درون بافت‌های گیاهی به‌سر می‌برند، نابود می‌کند.
موارد مصرف:
درختان میوه- چغندر قند.
دستور مصرف:
برای مبارزه با پرودونیای چغندر قند 1 لیتر در هکتار - برای مبارزه با مینوز لکه گرد درختان میوه به نسبت 0/5 در هزار.
قابلیت اختلاط:
فن والریت با گیاهان مذکور در دز توصیه شده سازگاری خوبی دارد. با قارچ کشهای غیر قلیایی قابل اختلاط است ولی بلافاصله بعد از مخلوط کردن باید استفاده شود.
ملاحظات عمومی:
قبل از مصرف سم، برچسب آن را به دقت مطالعه نمایید.
جهت اطلاع از جزئیات با کارشناسان حفظ نباتات منطقه مشورت نمایید
فروش این سم بدون نسخه گیاه پزشک ممنوع است.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، نبش پاساژ گلدیس، کوچه 19 غربی، پلاک 7، واحد 102

تلفن: 44292380-1،44292314-15،44292305-6،44292340-1

فکس: 44292354

پست الکترونیک: kimiyaimport@gmail.com

کد پستی: 1451793531

آدرس تلگرام: https://telegram.me/kimiyagohar