English Persian

فرآورده های طیف سبز - کود / زیرو- 7
Highslide JS
کود زیرو- 7
زیرو- 7
معرفی:
کیفیت آب آبیاری مهمترین عامل در افزایش کارایی آفت کش‌ها و کودها می‌باشد که بی شک بیشترین تاثیر را در افزایش عملکرد خواهد داشت. از عوامل پايين بودن کيفيت آب آبياري ميتوان به pH بالا و بیش بود ترکیب بي‌کربنات در آب آبياري اشاره نمود. بديهي است آبياري گیاهان زراعی و باغی با اين قبيل آبها سبب افزايش pH شیره سلولي و کاهش قابلیت جذب عناصري مانند فسفر، آهن، روي و منگنز توسط گیاه مي‌شود. به دلیل شرایط جغرافیایی خاص ایران در اکثر مناطق آب آبیاری دارای pH بالا می‌باشد که این امر باعث کاهش کارایی آفت کش‌ها و کود‌ها می‌شود. لذا استفاده از ترکیبات تنظیم کننده pH آب نقش بسزایی در افزایش کارایی نهاده‌های کشاورزی و افزایش راندمان تولید و از سویی کاهش هزینه‌های تولید خواهد شد. ترکیب Zero-7 بر اساس مونوهیدروژن سولفات مونوکاربامید ساخته شده است. فرمولاسیون ویژه این ماده آن را قادر می‌سازد تا در نهایت بی خطر بودن کارایی بسیار بالایی داشته باشد و در تمام موارد کاربرد، خاصیت اسیدی مناسب خود را حفظ کند. ترکیب این دو عنصر نیتروژن و سولفور باعث ایجاد کارایی‌های متفاوت و اعجاب انگیزی برای این محصول می‌شود. از طریق رهاسازی یون سولفات (SO42-) و اتصال این یون به سدیم در خاک‌های شور باعث تولید (Na2SO4) در خاک شده که بسیار حلال بوده و به راحتی توسط آب شسته و منجر به کاهش شوری خاک می‌گردد.
مکانیسم اثر:
بنومیل با اثر سیستمیک، هم به صورت حفاظتی و هم به صورت معالجه ای عمل می کند، عموما حرکت بنومیل در گیاه از پایین به بالا (آپوپلاستیک) است و حرکت بالا به پایین (سیمپلاستیک) مشاهده نشده است ولی اگر در قسمتی از برگ در تماس با این سم باشد، انتشار سم در تمامی برگ وجود خواهد داشت. عموما بنزیمیدازولها در برگهای فعال تمرکز می یابد و به ندرت از بافت‌های جوان به بافت های مسن منتقل می‌شود.
موارد مصرف:
 • اسیدی کردن آب و محلول غذایی
 • خنثی سازی بیکربنات در آب و کاهش pH
 • حاوی نیتروژن و گوگرد قابل جذب جهت تامین منابع غذایی مورد نیاز گیاه
فواید کاربرد:
 • عدم ایجاد سوختگی در صورت تماس با پوست
 • منبع مناسبی از عناصر غذایی مانندنیتروژن و گوگرد
 • کاهش بیماری های ریشه ای و افزایش جذب آب توسط ریشه
 • بهبود کیفیت خاک زراعی، کاهش مشکلات شوری و فشردگی خاک
 • فعال شدن و افزایش اثر علف کشی مانند گلایفوزیت ، پاراکوات و ...
 • متحرک شدن برخی از عناصر غذایی در خاک و گیاه مانند آهن و روی
 • دارا بودن خاصیت بافری در صورت استفاده بیشتر نسبت به دوز توصیه شده
 • موثرترین راه برای اسیدی کردن آب، محلول غذایی و خنثی سازی اثر بیکربنات است
لزوم مصرف:
افزایش میزان هیدرولیز سم یکی از دلایل احتمالی کاهش اثر سموم متناسب با افزایش pH آب میباشد . هیدرولیز یک فرآیند شیمیایی است که با افزودن سم به آب ، ملکولهای سم به اجزا کوچکتر که خاصیت اولیه را ندارند تبدیل شده و میزان این واکنش به pH محیط ، ویژگی‌های شیمیایی سم ، مدت زمان ماندن سم در مخزن اسپری و دمای آب موجود بستگی دارد. در صورتی که pH محیط بیش از 7 باشد احتمال هیدرولیز برخی از سموم وجود دارد . به دنبال این فرآیند ترکیبات جدیدی تولید می‌شود که این ترکیبات هیچ گونه اثر سمی و فعالیت آفت کشی ندارند و لذا اثر محلول آفت کش را کاهش می‌دهند . بنابر‌این بررسی pH محلول سم و تنظیم آن در یک بازه مشخص به منظور به حداکثر رساندن اثر سم ضروری می باشد . pH بهینه برای اکثر سموم و آفت کش ها بین5/6 -5می‌باشد.
دستور مصرف:
میزان و روش مصرف Zero-7 بر اساس نوع استفاده از محصول، سطح بیکربنات آب آبیاری و pH نهایی مورد نظر متفاوت است. (بطور معمول 250cc از محلول جهت 400 لیتر آب سمپاشی استفاده می‌گردد).
بهترین زمان مصرف:
در طی دوره رشد سریع گیاه ، این ترکیب با بهبود کیفیت آب و خاک در این مرحله رشد گیاه را افزایش می دهد.
قابلیت اختلاط:
محلول غلیظ Zero-7 را با کودها و یا محصولات تجاری (نیترات کلسیم و کود آمونیاک) بدون رقیق سازی مخلوط نکنید.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، نبش پاساژ گلدیس، کوچه 19 غربی، پلاک 7، واحد 102

تلفن: 44292380-1،44292314-15،44292305-6،44292340-1

فکس: 44292354

پست الکترونیک: kimiyaimport@gmail.com

کد پستی: 1451793531

آدرس تلگرام: https://telegram.me/kimiyagohar